Higiena oczu i cykl wzrostu rzęs

Higiena oczu i cykl wzrostu rzęs

Od pewnego momentu rzęsy pełnią nie tylko funkcje ochronną ale i OZDOBNĄ. Coraz więcej kobiet decyduje się przedłużać czy zagęszczać rzęsy. Decydując się na zabieg stylizacji oka, musimy mieć świadomość z czym to się wiąże. Bardzo ważnym elementem po wykonaniu stylizacji jest HIGIENA oczu. Skoro rzęsy odpowiadają miedzy innymi za ochronę oczu przed czynnikami zewnętrznymi (np: kurz, pyłki itp.), to nie myjąc dokładnie oczu gromadzimy świadomie na rzęsach wiele brudu i bakterii. Powodując choroby tj. gradówka, zapalenie spojówek, zapalenie brzegów powiek, nużyca, wszawica.

Niestety są kobiety które tłumaczą się : ” Boję się umyć rzęsy bo mi odpadną „, „Jak nie umyje to będą się dłużej trzymać” 🙁 – drogie Panie, rzęsy nie odpadają od mycia !
Każda rzęsa ma swój określony czas „życia”, od momentu powstania aż do wypadnięcia żyje około 3 miesięcy. Na jednym oku przewiduje się około 250 rzęs, i każdy jeden włos ma swój określony cykl. Taki cykl występuje w trzech fazach : Anagen, Katagen i Telogen.

Krótko mówiąc :

Anagen – wzrost rzęsy pod skórą
Katagen – Rzęsa nie rośnie już ale jeszcze nie wypada
Telogen – Stara rzęsa wypada poprzez wypchnięcie przez nową wyrośniętą rzęsę ( która jest w fazie anagenu)

Zdjęcie przedstawia ” Historię życia rzęsy „

Dlatego nie bez powodu stwierdzono, że w ciągu dnia możemy stracić 2-3 rzęsy na jednym oku, a po miesiącu nawet 100. Umyte czy też nie, rzęsy wypadają i będą wypadać.
A najważniejsze jest bezpieczeństwo ! Dzięki odpowiedniej higienie + odpowiednio wykonanej aplikacji rzęs, możemy się nimi cieszyć przez długi czas…

Schemat mycia oczu

Zapraszam wszystkie Panie z okolic Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Będzina itp. Na zabieg stylizacji rzęs. Pomogę wybrać metodę do waszej oprawy oczu. Dzięki temu stylizacja będzie naturalna i nie obciąży waszych rzęs

Kontakt. 518-347-582

Udostępnij ten post