Sposoby na regeneracje naturalnych rzęs

Sposoby na regeneracje naturalnych rzęs

…. Czas stanął w miejscu, i właśnie teraz nadszedł czas żeby zadbać o siebie. Pozwolić sobie na to co wcześniej było zaniedbywane przez codzienne obowiązki ….

Drogie Panie, nastał idealny czas na pielęgnacje rzęs. Poniżej opiszę wam kilka sposobów, które mają rewelacyjny wpływ na wygląd, wzrost i kondycje rzęs.

Na złą kondycje rzęs wpływa :

Źle wykonana stylizacja rzęs; Nieodpowiednia higiena oczu podczas noszenia aplikacji; Zły demakijaż oczu; Zasypianie z makijażem ( nie tylko ma zły wpływ na rzęsy ale również na naszą cerę !); Dieta uboga w witaminy; Okres menopauzy; Zaburzenia hormonalne; Choroby o podłożu autoimmunologicznym; Chemioterapia; Stres; Ekspozycja na słońce i mróz.

Naturalne domowe sposoby : Stymulacja, pielęgnacja, regeneracja i odżywienie

W punktach opisze co ma dobry wpływ na stan naszych rzęs. Najważniejszą rzeczą jest dieta, nie możemy zapominać o zdrowych nawykach żywieniowych. Piciu dużej ilości płynów, zalecana porcja do spożycia to ( waga (kg) x 35 ml = dobowe zapotrzebowanie). Najpierw dbamy o to co w wewnątrz a następnie wspomagamy to co na zewnątrz. Bez tego nie uzyskamy zadowalających efektów.

4 sposoby jak zadbać o nasze rzęsy :

  • Olejek rycynowy : ma właściwości pielęgnujące i regenerujące. Stosując go zauważymy że nasze rzęsy stają się grubsze, miększe i lśniące. Ma dobry wpływ na wzrost rzęs. Olejek nakładamy na nasadę rzęs codziennie przed spaniem. Wystarczy odrobina olejku, nie możemy przesadzić z ilością.
  • Oliwa z oliwek : ma właściwości odżywcze, wzmacnia, nawilża i natłuszcza rzęsy. Stosujemy tak jak olejek rycynowy, codziennie wieczorem. Można udoskonalić oliwę w dodatkowe składniki takie jak olejek rycynowy lub witaminę E ( w olejku lub kapsułce ) Takie połączenie pozwoli uzyskać lepsze efekty kuracji.
  • Witamina E ( w kapsułce lub olejku ) : wzmacnia nasze rzęsy, ale nakładając ją również na powiekę idealnie rozświetli okolice oczu. Odświeży wygląd naszej skóry poprzez jej wygładzenie i głębokie nawilżenie. Witamina E nawadnia skórę, poprawia krążenie dzięki temu stymuluje wzrost rzęs. Stosujemy codziennie przed spaniem.
  • Zielona herbata : ma dobry wpływ na wzrost i wzmocnienie rzęs, dodatkowo wygładzi oraz odżywi okolicę oczu. Sposób przygotowania : Wystarczy zaparzyć herbatę, w miedzy czasie przygotować dwa płatki kosmetyczne. Następnie mokre płatki nakładamy na oczy. Trzymamy około 15-20 min, powtarzać co 2-3 dni.

Wiec już nie ma wymówek, masz dużo czasu ! Zacznij od DZIŚ !

Pozdrawiam cieplutko 🙂

Udostępnij ten post